4 Haziran 2018 Pazartesi

NURİ KURTCEBE TUTUKLANDI
HOMUR BASIN  BİLDİRİSİ

Değerli Dostlar
Basın alanına yapılan saldırılar gün geçmiyor ki dursun. Son olarak bugün 4.06.2018 pazartesi günü meslektaşımız GADDAR DAVUD un yaratıcısı değerli çizer dostumuz NURİ KURTCEBE  Yalova’da yakalanarak hapse atılmıştır.
Avukatı Erdem AKYÜZ konuyla ilgili yaptığı açıklamada:
 “Nuri Kurtcebe, Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 2017 yılında vermiş olduğu bir karar nedeniyle, hakkında yakalama kararı çıkarılarak dün akşam yakalanmış ve bu gün 4.6.2018 tarihinde Yalova cezaevine konulmuştur. Kararda; 2015 yılının ilk dokuz ayında çizmiş olduğu karikatürlerde Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediği gerekçesi ile 1 yıl 2 ay 15 gün süre ile hapsedilmesine karar verilmiş, bir üst mahkemeye yapılan itiraz reddedilmiştir” diye belirtti.
Usta çizer NURİ KURTCEBE’nin içeri hapse alınması ile Tutuklu Gazeteci sayısının 224’ e ulaştığını kamuoyuna duyurur, tüm gazeteci dostlarımızın ve arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, dostlarımızı tutuklu ve tutsak dostlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz.
Dostluklarımızla.

HOMUR
Mizah ve Karikatür Grubu

1 yorum:

Jorge Frew dedi ki...

I’m impressed, I must say. Actually not often do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me let you know, you will have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough persons are talking intelligently about. I am very comfortable that I stumbled across this in my search for something regarding this. mgm online casino